Straż Miejska Opole : Strona Głównae-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


 

Witamy na stronie Straży Miejskiej w Opolu

 

    Straż Miejska w Opolu jest samorządową umundurowaną formacją powołaną do ochrony porządku publicznego na terenie miasta Opola. Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli. Straż wykonuje zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego. Straż Miejska współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Straż współdziała z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych. Do momentu przybycia właściwych służb, Straż Miejska zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia - albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem - przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia. 

      

 

 COVID 19 INFORMACJE

          

  

RODO - klauzula informacyjna

MONITORING WIZYJNY - klauzula informacyjna

 

 

Informacje bieżące

2022-06-17 08:45:41

W dniu 16.06.2022 r. około godz. 15.45 patrol Straży Miejskiej wykonując czynności służbowe zauważył przy ul. Krakowskiej w Opolu nieprawidłowo parkujący pojazd. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym.


2022-06-17 08:43:31

W dniu 15.06.2022 r. około godz. 13.15 patrol Straży Miejskiej wykonując czynności służbowe podczas kontroli nieruchomości przy ul. Niemodlińskiej w Opolu stwierdził, że właściciel nieruchomości pozbywał się odpadów komunalnych niezgodnie z przepisami. Patrol ukarał osobę mandatem karnym oraz zobowiązał do przestrzegania przepisów.


2022-06-17 08:40:07

W dniu 15.06.2022 r. około godz. 09.00 patrol Straży Miejskiej wykonując czynności służbowe podczas kontroli nieruchomości przy ul. Pankiewicza w Opolu stwierdził, że właściciel nieruchomości naruszył zasady gromadzenia odpadów określonych w regulaminie. Patrol ukarał osobę mandatem karnym oraz zobowiązał do przestrzegania przepisów.


>> więcej informacji <<


Aktualności z działalności Straży Miejskiej w Opolu

Dzikie wysypisko przy ul. Domańskiego  [2022-03-01]

W dniu 18.02.2022 patrol Straży Miejskiej wykonując czynności służbowe w dzielnicy Zaodrze wykrył dzikie wysypisko zlokalizowane przy nowopowstałym osiedlu na ul. Domańskiego.

czytaj dalej  


Dzień otwarty zajezdni MZK w Opolu  [2021-10-00]

W dniu 16 października 2021r. odbył się Dzień otwarty zajezdni MZK w Opolu. Straż Miejska umożliwiła młodym rowerzystom sprawdzenie swoich umiejętności w mobilnym miasteczku rowerowym. Dzieci zapoznały się z podstawowymi znakami drogowymi, pokonywały slalom rowerem, uczyły się bezpiecznego zachowania na przejeździe kolejowym. Zostały rozdane breloki i opaski odblaskowe oraz książeczki edukacyjne nawiązujące do bezpiecznego zachowania. 

czytaj dalej  


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  [2021-09-23]

Straż Miejska w Opolu wzięła udział Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało "Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności".

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<


Lokalne media o nas

Informacje z lokalnej prasy, radia i telewizji:

Ptak w opałach. Na miejscu Straż Miejska i Straż Pożarna.

W środę 30.12 po godzinie 9:00 straż miejska dostała wezwanie od mieszkańca Opola o ptaku, który zaplątał się na drzewie przy pl. Wolności w Opolu.

czytaj dalej

Przybywa lokatorów w opolskiej noclegowni. Liczba wolnych miejsc kurczy się znacząco

Gdy spada temperatura rośnie liczba mieszkańców noclegowni. Tak jest i w Opolu. W placówce przy Popiełuszki minionej nocy przybyło 6 nowych lokatorów.

czytaj dalej

Sytuację monitorują cały czas, ale teraz ich działania będą prowadzone na większą skalę. Straż miejs

Ponad 1100 patroli związanych z monitorowaniem sytuacji bezdomnych przeprowadziła już w tym roku opolska straż miejska. Funkcjonariusze sprawdzają, czy takie osoby nie potrzebują pomocy, kontrolują też miejsca, które bezdomni zajmują. A są to nie tylko pustostany, ale również okolice mostów czy nawet las.

czytaj dalej

Palimy w piecach czym popadnie. Rusza sezon grzewczy, straż miejską w Opolu czeka masa pracy

Meble, gazety, folie, butelki, czy też buty. Problem palenia śmieciami w piecach nadal jest powszechny, a około 20 proc. wszystkich interwencji opolskiej straży miejskiej kończy się wnioskami do sądu, pouczeniami lub mandatami.

czytaj dalej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: W Opolu strażnicy miejscu uczą dzieci zasad bezpieczeń

Opolscy strażnicy miejscy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu uczą dzieci, jak bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej i jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, oczywiście po pasach.

czytaj dalej

>> więcej artykułów <<

Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail